W Bahrajnie w 2020 roku zaplanowano aż dwa wyścigi Formuły 1. Organizatorzy Grand Prix postanowili jednak, że oba – 29 listopada i 6 grudnia – odbędą się bez widzów na trybunach.

Kibice Formuły 1 liczyli na to, że najszybszych kierowców świata będą mogli zobaczyć na Bahrain International Circuit, czyli na torze zbudowanym na pustyni Sakhir.

Z uwagi na wzrastającą liczbę przypadków zakażeń koronawirusem, to nie będzie to jednak możliwe. Prawo wejścia na trybuny w Bahrajnie otrzymają tylko nieliczni członkowie rodzin szejków, służby medyczne i techniczne.

Do zakończenia sezonu F1 pozostały jeszcze tylko cztery wyścigi. Grand Prix Turcji (15 listopada), GP Bahrajnu (29 listopada i 6 grudnia) i na zakończenie 13 grudnia Grand Prix Abu Zabi. Liderem mistrzostw świata F1 na cztery rundy przed końcem jest Brytyjczyk Lewis Hamilton z Mercedesa , który zgromadził 282 pkt. i jest już praktycznie pewny czwartego z rzędu, a siódmego w karierze tytułu. Drugi jest Fin Valtteri Bottas (Mercedes) – 197 pkt., a trzeci Holender Max Verstappen (Red Bull) – 162 pkt. W klasyfikacji konstruktorów po raz siódmy z rzędu mistrzostwo świata zapewnił sobie Mercedes.