Rosyjskie media donoszą, że Grzegorz Krychowiak jest zakażony koronawirusem. Polak nie zagra w kluczowym meczu Ligi Mistrzów.

W grupie A pewny awansu jest Bayern Monachium (12 pkt). Drużyna Roberta Lewandowskiego zagra we wtorek na wyjeździe z wiceliderem Atletico Madryt (5 pkt). Podopiecznych Diego Simeone czeka jednak ciężka przeprawa z obrońcami tytułu, nawet bez kontuzjowanego Roberta Lewandowskiego. W Monachium drużyna Simeone przegrała aż 0:4.

Piłkarze z Madrytu mogą tego dnia zapewnić sobie awans z drugiego miejsca, jeżeli pokonają Bawarczyków, a w drugim spotkaniu grupy Lokomotiv Moskwa Macieja Rybusa i Grzegorza Krychowiaka (3 pkt) nie wygra u siebie z ostatnim Salzburgiem (1 pkt). Polacy mają o co walczyć ponieważ w zasięgu jest nawet drugie miejsce w grupie premiowane awansem.

Ekipa z Moskwy do starcia z mistrzami Austrii przystąpi jednak mocno osłabiona. Wszystko przez zakażenia koronawirusem. W zespole przeprowadzono rutynowe badania przed meczem Ligi Mistrzów. W trzech przypadkach wykryto COVID-19. Jak donoszą rosyjskie media, problem dotyczy trzech zawodników. Jednym z nich jest Grzegorz Krychowiak.

– Trzech ważnych graczy Lokomotiwu jest zakażonych koronawirusem w przeddzień meczu z Salzburgiem. To Krychowiak, Mirańczuk i Kulikow. Zakażeni są także lekarze i pracownicy klubu – informuje serwis “Sport Inside”.