Włoch Andrea Marcato wygrał słynny Sri Chinmoy Self-Transcendence 3100 Mile Race, czyli najdłuższy bieg na świecie. Zawodnik pokonał 4989 km w 43 dni, 12 godzin, 7 minut i 43 sekund.

Z pięciu uczestników imprezy do mety dotarło tylko trzech. Przebiegli morderczy dystans, równy 118 maratonom. Od 13 września uczestnicy biegli codziennie, między godziną 6:00 rano a północą, na pętli o długości 1 km. Celem było jak najszybsze pokonanie niemal 5 tys. km w czasie krótszym niż 53 dni.

24. edycja biegu zakończyła się zwycięstwem Andrei Marcato. Dzielny Włoch podczas biegu zdarł dziewięć par butów i stracił na wadze w ciągu 43 dni ponad 10 kg. Podstawą jego wegetariańskiej diety były tosty z pełnoziarnistego chleba, awokado oraz sery. Drugi na mecie Ushika Muckenhumer przytył przez ten czas 3 kg, ale jego dieta opierała się na lodach, ciastach i czekoladzie. 53-letni Austriak stracił na mecie do młodszego o 15 lat Włocha aż sześć dni. Dwa dni po nim finiszował 40-letni Irlandczyk Nirbhasa Magee. Biegu nie ukończyli dwaj zawodnicy: 45-letni Słowak Ananda-Lahari Zuscin i 46-letni Czech Milan Javirnicky.