Jak twierdzi hiszpański dziennik “AS”, agent napastnika Erlinga Haalanda, Mino Raiola, podpisał tajne porozumienie z Borussią Dortmund zakazujące młodemu Norwegowi zmiany klubu do 2022 roku.

“Raiola ma wyraźny interes w tym, aby Haaland trafił do Realu Madryt po tym, jak przez 3 sezony w Dortmundzie umocni swoją pozycję jednego z najlepszych piłkarzy świata” – informują Hiszpanie.

Borussia Dortmund zapłaciła za norweską gwiazdę zaledwie 20 mln euro. Kolejne 23 mln wypłacono przedstawicielom piłkarza – ojcu (8 mln) i agentowi (15 mln). Dziś Haaland wyceniany jest przez serwis tranfermarkt na 80 milionów euro i jest jednym z najbardziej pożadanych piłkarzy na rynku.

Erling Haaland jest transferowym celem numer 1 m.in. Realu Madryt, który widzi  w nim nastepcę Karima Benzemy. “Królewscy”, zdaniem hiszpańskich mediów, w przyszłym roku zamierzają sprowadzić Kyliana Mbappe i Eduardo Camavingę, a w 2022 roku właśnie Norwega. Wychowanek Bryne FK ma kontrakt z BVB do czerwca 2024 roku. W tym sezonie 20-letni napastnik rozegrał 11 spotkań w barwach Borussii Dortmund. Zdobył w nich 11 goli i miał 3 asysty.