Tragedia w Brazylii! Podczas wyścigu motocyklowego na torze Interlagos zginął 23-letni Matheus Barbosa. To kolejny tragiczny wypadek na tym obiekcie w ostatnim roku.

Do wypadku doszło w niedzielę. 23-letni Barbosa ścigał się w piątej rundzie zawodów SuperBike Brasil (motocyklowe mistrzostwa Ameryki Południowej i Północnej).

Na dziesięć okrążeń przed końcem 23-latek stracił panowanie nad motocyklem i na jednym z zakrętów wyjechał poza tor. Z całym impetem uderzył w metalową konstrukcję. Zmarł na miejscu w wyniku licznych obrażeń ciała.

“Zespół medyczny dotarł do Matheusa w mniej niż 60 sekund, ale pomimo wszystkich wysiłków, jego obrażenia były zbyt poważne” – podano w komunikacie zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej zawodów. “Przyczyny wypadku są na razie nieznane i są badane przez właściwe organy” – napisali organizatorzy.

Młody Brazylijczyk jest już kolejną ofiarą toru Interlagos. W kwietniu ubiegłego roku zginął tu inny motocyklista – Mauricio Paludete. W maju 2020 ten sam los spotkał na torze Danilo Berto.