Athena Martinez to wojowniczka MMA. Hiszpanka doznała poważnych obrażeń wskutek powikłań po nieudanym zabiegu krioterapii. Zdaniem lekarzy jej obrażenia były tak rozległe, że mogła nawet stracić nogi!

Athena Martinez to jedna z wojowniczek sportów walki. Kobieta zaserwowała sobie podwójną krioterapię. W zimnej tubie znajdowała się łącznie dwanaście minut. Jej nogi wystawione były na działanie temperatury wynoszącej -145 stopni Celsjusza. Kobieta doznała silnych oparzeń.

– Co za szalone dni… Kto by pomyślał, że przed moją walką, w tygodniu, gdy mam urodziny, to wszystko się wydarzy. Ale kiedy opowiadałam wam wszystkie moje historie, jestem bardzo wdzięczna za całą miłość i wsparcie, jakie wszyscy mi okazali. Nie mogę tego wystarczająco wyrazić – napiasała w poście Athena Martinez.

– Nie mogłam spać, bo sprawiało mi to tak wiele bólu. Kiedy lekarze zdjęli opatrunki, przekazali, że muszą przyśpieszyć operację, bo inaczej mogę stracić nogi – powiedziała Martinez w rozmowie z news.com.au. – Zaczęłam płakać, bardzo się bałam. W tym momencie prawie nie czułam nóg. Moja lewa noga poparzona jest w 50 proc., a prawa w 20 – dodała zawodniczka, która rozpoczęła zbiórkę na swoje leczenie na portalu crowdfundingowym.

Martinez chce w ten sposób zebrać środki na opłacenie rachunków medycznych, a także rehabilitacji. Kontuzja sprawia, że nie może wrócić na razie do walk MMA.